ירושלים

ירושליםירושליםאת הביקור בירושלים ניתן לעשות במסלול הרגיל ובמסלולים מיוחדים. אם כבר ביקרתם בעבר בירושלים ואתם רוצים לגלות בעיר משהו חדש – הגעתם למקום הנכון! בנוסף למקומות הקלאסיים בעיר העתיקה ובסביבתה, אני לוקח את המטיילים גם להר הבית וסביבתו, האוניברסיטה העברית ועמק צורים, עיר דוד ומערכות המים הקדומות בירושלים.

בסיור נתעדכן בחידושים האחרונים בתחום חקירות תולדות ירושלים, נדבר על אקטואליה ונראה ממצאים שלא תמצאו יותר בשטח. בשיטת 'טמונות בתמונות' נתרשם מעתיקות ירושלים ואוצרותיה והכל בשפה מובנת לכל ובהומור. ואל דאגה יש מה לאכול בירושלים! למתעניינים הדרכות ארכאולוגיות מעמיקות בעיר העתיקה ובמוזיאון ישראל. ההדרכות בעברית, רוסית, אנגלית וליטאית לשאלות או להזמנת הדרכה  לחצו כאן ליצירת קשר>>

 

כמה דוגמאות לדברים מעניינים שלא שמים לב אליהם בסיור רגיל:

בהר הבית - כותרת מפוארת עם שרידי ציפוי זהבבהר הבית - כותרת מפוארת עם שרידי ציפוי זהבמגן דוד על המנבר המשוחזר של צלח א-דין בתוך מסגד אל-אקצהמגן דוד על המנבר המשוחזר של צלח א-דין בתוך מסגד אל-אקצהבתוך אורוות שלמה - אבן מגולפת מתקופת בית המקדש השני, משולבת בכותל הדרומי.בתוך אורוות שלמה - אבן מגולפת מתקופת בית המקדש השני, משולבת בכותל הדרומי.

הבנאי הגדול - הורדוס המלך, אהב לרצף את בנייני הפאר שלו עם 'אופוס סקטילה' (מעויני ריצוף בצבעים שונים). בתמונה שריד יחיד ליד 'שער המשגיח'.  'אופוס סקטילה' יותר יפה ויותר שמור ניתן לראות במצדה, הרודיון, מבצר קיפרוס וארמונות הורדוס ביריחו.הבנאי הגדול - הורדוס המלך, אהב לרצף את בנייני הפאר שלו עם 'אופוס סקטילה' (מעויני ריצוף בצבעים שונים). בתמונה שריד יחיד ליד 'שער המשגיח'. 'אופוס סקטילה' יותר יפה ויותר שמור ניתן לראות במצדה, הרודיון, מבצר קיפרוס וארמונות הורדוס ביריחו.

 

בניית אתרים ודפי עסקים ואוהדים לפייסבוק סטודיו לעיצוב גרפי , בניית אתרים ובניית דפים עסקיים ודפי אוהדים לפייסבוק - Dstudio